Nepredvidive situacije menjaju naš način ponašanja. Turizam – nešto što je do pre par nedelja delovalo kao naša svakodnevnica doživljava naglu promenu. Ako ne možete da posetite neku destinaciju, tu su inovativni timovi turističkih organizacija koji su osmislili način kako da vam približe gradove i atrakcije na virtuelan način.
Jedna od prvih koja je prepoznala novi trend je turistička organizacija Soluna koja na društvenim mrežama i svom sajtu predstavlja 3-de obilaske poznatih atrakcija grada, bogate kolekcije muzeja, ali i video klipove – sve u službi budućih turista koje očekuju ovog leta.
Kako su im srpski turisti uvek među omiljenim gostima, tu je i prva online publikacija o Solunu na srpskom jeziku koja predstavlja najbitnije informacije o gradu i sva ona mesta koja bi srpskim turistima bila zanimljiva, od Zejtinlika do muzeja Vizantije.